Kuzguncuk Mah. Kuzguncuk Çarşı Cad. No:27 İstanbul / Türkiye

Avrupa’nın en prestijli takvimi merkezimizin ev sahipliğiyle İstanbul’u konu aldı

Avrupa’nın en prestijli takvimi merkezimizin ev sahipliğiyle İstanbul’u konu aldı Previous item Başkan Erdoğan Boğaziçi... Sonraki Yazı İngiltere İşçi Partisi...

Avrupa’nın en prestijli takvimi Di Meo, İstanbul’un tarihini, mimarisini, sanatını ve kültürünü dünyaya anlattı. Takvimin tanıtım programı Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezinin uluslararası koordinasyon ve ev sahipliğiyle Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

Bu yıl 17.’si yayımlanan Di Meo takvimi bugüne dek Lizbon, Viyana, Moskova, Paris, Marakeş ve Londra’yı sayfalarına taşıyarak Napoli ile bu şehirler arasındaki kültür ortaklıklarını öne çıkardı. Her yıl bir şehri sayfalarına taşıyan Di Meo takvimi bu yıl İstanbul’u konu aldı.

Dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası entelektüeller, akademisyenler, sanatçılar, kraliyet mensupları, ünlüler ve iş dünyası yöneticileri Sultan Abdülaziz tarafından inşa ettirilen Çırağan Sarayı’nda takvimin tanıtım töreni için bir araya geldi. Avrupa’dan 700’e yakın davetlinin yanı sıra Türkiye’den seçkin isimleri buluşturan olan Di Meo takvimi, İstanbul’un tanıtımına ve Türkiye’nin prestijine de büyük katkı sağladı.