Kuzguncuk Mah. Kuzguncuk Çarşı Cad. No:27 İstanbul / Türkiye

Birleşik Krallık Lordlar Kamarası üyeleri Türkiye’de

Birleşik Krallık Lordlar Kamarası üyeleri Türkiye’de Previous item İngiltere Anglikan... Sonraki Yazı İngiliz Milletvekili John...

Birleşik Krallık Lordlar Kamarası üyeleri Lord Stuart Polak, Lord David Trimble, Lord James Arbuthnot, Baroness Pauline Neville-Jones merkezimizin davetiyle Türkiye’ye gelerek bir dizi görüşme gerçekleştirdiler. İlk olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la Cumhurbaşkanlığı Külliye’sinde buluştular. Toplantıda Türkiye ve İngiltere arasındaki ilişkilerinin ilerletilmesi, terörle ortak mücadele ve Türkiye’nin mültecilere ev sahipliği yapması konuşuldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ardından TBMM’ye geçen Lordlar Kamarası mensupları Meclisi gezdiler. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı misafirlerimizi meclisin bombalandığı yere götürerek darbe gecesi yaşananlarla ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Lordlar Kamarası üyeleri İstanbul’da ise sanatçılarla buluşarak iki ülke arasındaki kültürel ilişkileri konuştular. Yemeğe değerli sanatçılarımız Ajda Pekkan, Ferhat Göçer, Sinan Akçıl ve Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, TRT World Uygulayıcı Yapımcı Samed Karagöz ve modacı Zeynep Kartal katılırken, yemeğin ev sahipliğini Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen üstlendi. Misafirlerimiz daha sonra Türkiye’nin önde gelen iş insanları ile de biraraya gelerek İngiltere-Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri görüştüler. Toplantıya Kalyoncu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, DEMSA Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı, Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, Profilo Holding İcra Kurulu Üyesi Cefi Kamhi, Adana İşadamları Derneği Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Nas ve Kayalı Hukuk Bürosu’ndan Özgür Kayalı katıldı.