Kuzguncuk Mah. Kuzguncuk Çarşı Cad. No:27 İstanbul / Türkiye

İngiliz Milletvekili John Woodcock Türkiye’yi Ziyaret Etti

İngiliz Milletvekili John Woodcock Türkiye’yi Ziyaret Etti Previous item Birleşik Krallık Lordlar... Sonraki Yazı The New York Times...

İngiliz Milletvekili John Woodcock, merkezimizin davetiyle Türkiye’ye gelerek İstanbul, Ankara, Gaziantep ve İzmir’i ziyaret etti. Ankara’da İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, John Woodcock’u makamında kabul etti. Ardından Mecliste AK Parti milletvekilleri Markar Esayan ve Sena Nur Çelik, CHP milletvekilleri Selina Doğan ve Sibel Özdemir, MHP milletvekilleri Kamil Aydın ve Mehmet Günal’la görüşmeler gerçekleştirdi.

Woodcock daha sonra Gaziantep’e giderek Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’in ev sahipliğinde Nizip Mülteci Kampını ziyaret etti. Kampta aile ziyaretleri yapan Woodcock kampla ilgili de bilgi aldı. Ziyaret sonrası Avrupa’nın Türkiye’ye mülteciler için yaptıklarından dolayı minnettar olması gerektiğini ifade etti. Kamp ziyaretinin ardından misafirimiz Gaziantep merkezde yaşayan, YPG zulmünden kaçan Suriyeli aileleri ziyaret ederek yaşadıkları ile ilgili bilgi aldı. Ziyareti kapsamında İzmir’e de giden Woodcock, Harmandalı Geri Gönderme Merkezi’nde DAEŞ’li bir Britanyalıyla merkezimizin koordinasyonuyla bir görüşme gerçekleştirdi. Avrupa’dan örgüte katılanların rehabilitasyonu ve geldikleri ülkelere döndürülmeleri konusunda Türkiye’yle ortak çalışılması gerektiğini söyledi.